Endüstriyel vana ve boru montaj talimatları

August 16, 2022
hakkında en son şirket haberleri Endüstriyel vana ve boru montaj talimatları

1. Vanayı flanşa takmadan önce flanşı boruya kaynaklayın ve ortam sıcaklığına soğutun.Aksi takdirde, kaynak tarafından üretilen yüksek sıcaklıklar, esnek koltuğun performansını etkileyebilir.

2. Vana montajı sırasında esnek yuvaya zarar vermemek için kaynaklı flanşın kenarı pürüzsüz bir yüzeye işlenmelidir.Flanş yüzeyi tamamen hasar ve deformasyondan arındırılmış olmalı, tüm kir ve yabancı maddeleri temizlemeli ve valf ve flanş arayüzünde sıvı sızıntısı önlenmelidir.

3. Kaynaktan kalan sıçramaları, soyulmayı ve diğer yabancı maddeleri tamamen çıkarmak için flanşı ve borunun iç boşluğunu temizleyin.

4. Vanalar arasına boru takarken, sorunsuz çalışma için üst ve alt su borularının merkezini tam olarak hizalamak çok önemlidir.Hatalı merkez noktasından kaçınılmalıdır.

5. Vanayı monte ederken, borunun altındaki konumlandırma cıvatalarını desteklemek için aynı yüksekliğe ayarlayın ve flanşlar arasındaki mesafeyi vana gövdesinin kenarları yaklaşık 6-10 mm aralık olana kadar ayarlayın.Vananın sadece kapalı konumdan 10° konuma açılabileceğini unutmayın.

6. İki cıvatayı valfin alt kılavuz çubuğuna yerleştirin ve flanş yüzeyi esnek yatağa zarar vermeyecek şekilde dikkatlice takın.

7. Ardından, boru ile vana arasında doğru merkez konumu sağlamak için diğer iki cıvatayı vananın üzerindeki kılavuz çubuğa yerleştirin.

8. Valf plakası ve flanş arasında zayıf temas olup olmadığını kontrol etmek için valfi üç kez açın.

9. Konumlandırma cıvatalarını çıkarın ve flanş valf gövdesine değene kadar dönüşümlü çapraz sıkma için tüm cıvataları gövdenin etrafına yerleştirin.Önerilen tork değerleri için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

10. Valf boynunun bozulmasını önlemek ve valf ile boru arasındaki sürtünmeyi azaltmak için aktüatörü monte ederken valf için bir destek sağlayın.

11. Valf boynuna veya valf volanına basmayın.

12. DN350 veya daha büyük vanaların kurulumunu tersine çevirmeyin.

13. Kelebek vanayı doğrudan çek vana veya pompa üzerine monte etmeyin, bu vana plakasına temas ettiğinde hasara neden olabilir.

14. Vanayı dirseğin ve redüktörün çıkış tarafına monte etmeyin veya akış hızı değiştikçe vanayı kalibre etmeyin.Bu durumda vananın, vananın nominal çapının yaklaşık 10 katı mesafede kurulması tavsiye edilir.

15. Vananın montajı, sıvı nakli sırasında hangi vana plakasının akış hızı ve basıncın etkilerine maruz kalacağının dikkate alınmasını gerektirir.